Аккордеон

Чому технічна підтримка, часто говорить: "Перезавантажте будь ласка ваше обладнання" ?:

 • Для поновлення параметрів і поліпшення працездатності, роутер періодично необхідно перезавантажувати. Це пов'язано з заповненням таблиць маршрутизації і зниженням їх ефективності роботи, а також іншими факторами.
 • Після перезавантаження Wi-Fi маршрутизатор вибирає найбільш вільний (не завантаженою іншими користувачами) частотний канал, що може істотно поліпшити швидкість передачі даних по Wi-Fi. Для цього достатньо відключити електроживлення на 5-10 секунд і включити його назад.

Скидання налаштувань на роутері:

Скинути налаштування на роутері можливо як через програмний інтерфейс, так і за допомогою окремої кнопки, що розміщена на корпусі самого пристрою. Затисніть кнопку "Reset" на 30 секунд, зачекайте хвилину доки роутер завантажиться.

Буде корисним оновити програмне забезпечення вашого роутера, так як виробники час від часу випускають нові версії з виправленими багами або ж просто допрацьованим функціоналом.

Першим ділом необхідно дізнатися поточну версію прошивки роутера і версію обладнання. В меню зліва виберіть пункт «Состояние» («Status»). Два верхніх параметра повідомлять потрібну нам інформацію – «Версия прошивки» («Firmware Version») і «Версия оборудования» («Hardware Version»), за цими даними слід шукати актуальну версію прошивки для вашого роутера.

Щоб запобігти або мінімізувати вплив інших wi-fi мереж на вашу, необхідно вручну підібрати оптимальний канал для покращення роботи бездротової мережі.

Насамперед встановіть спеціальну програму для перевірки мереж в радіусі доступності. Для смартфонів – Wi-Fi Analyzer, для комп’ютера – InSSider (якщо є wifi адаптер).

Знайдіть найменш завантажений канал – де мереж взагалі немає або вони з дуже слабким сигналом.

Зображення зміни режиму

В даному випадку краще всього підійде канал 6 (шукаємо налаштування для мережі «Scorpio-dragon»), туди і потрібно виставити wi-fi мережу.

Зображення зміни режиму

Для зміни каналу, в налаштуваннях роутера виберіть пункт «Беспроводной режим» («Wireless»), підпункт «Настройки беспроводного режима» («Wireless Settings»). Тут змініть опцію «Канал» («Channel») на потрібне значення. Натисніть «Сохранить» («Save») і перезавантажте роутер.

Зображення зміни режиму

Оплата послуги, щоб уникнути відключення від Інтернету:

 • Краще всього платити з 20 по 30 числа кожного місяця.
 • Автоматичне відключення абонентів за відсутності оплати відбувається 1-го числа.

Я вніс абонентську плату, але інтернет не працює:

 • Для початку необхідно перезавантажити обладнання (wi-fi роутер), оскільки ваше обладнання, може зберігати інформацію про від'ємний стан рахунку.
 • Перевірте правильність підключення, зображено на схемі.
 • Від’єднайте кабель, при цьому він повинен бути вставлений у комп'ютер, оминаючи додаткове обладнання (роутер тощо). Зателефонуйте на гарячу лінію технічної підтримки, щоб вам допомогли створити підключення напряму.

Вимірювання швидкості інтернету:

 • Існує безліч сервісів, які надають таку послугу, один з них INTC speedtest
 • Для одержання найбільш точного результату (тесту швидкості Інтернету) ми рекомендуємо вам зробити підключення напряму без wifi роутера, відключити програми, які можуть вплинути на кінцевий результат, оскільки навантажений процесор суттєво впливає на показники швидкості. Наприклад: vpn, μtorrent, інтернет телебачення, ігри, інші браузери...
 • Також рекомендується повторити тест швидкості Інтернету кілька разів, тому як результат залежить від умов з'єднання на даний момент часу.

Постійно обривається з'єднання з інтернетом:

 • Причиною обривів може бути додаткове обладнання або кабель, який з'єднує це обладнання з комп'ютером. Рекомендуємо підключити кабель напряму до комп'ютера або оновити прошивку роутера.
 • Перевірте комп'ютер на віруси, попередньо обновивши бази антивірусної програми.
Як практика показує, основно причиною даних проблем є наявність антивірусної програми "AVAST", оскільки коли завершується безкоштовний період користування програмного забезпечення, автоматично починає блокувати вихід в інтернет. Для перевірки, необхідно виключити мережеві екрани даного програмного засобу і перезавантажити комп'ютер.

Якщо ви часто граєте в онлайн ігри, то можете зіткнутися з проблемою високого ping(а)

У даній статті наведемо дії, які допоможуть зменшити ping в онлайн іграх.

Що таке ping?

Ping - це час відповіді вашого комп'ютера на запит. Іншими словами - це проміжок часу, за який пакет, відісланий від вашого комп'ютера, проходить до іншого комп'ютера в мережі і повертається назад.Чим більше ping, тим більше час очікування, необхідний для відкриття інтернет сторінки, тим більше лагів будуть відчувати люди, які грають в онлайн ігри.

Що впливає на високий ping і як його зменшити?

 • Жорсткий диск.

  Не забувайте виконувати дефрагментацію жорсткого диска.

 • Оновлюємо драйвер мережевої карти.

  Перевіряйте наявність нового драйвера для Вашої мережевої карти, щоб підвищите її продуктивність.

 • WiFi.

  Використовуйте пряме підключення мережевого кабелю до ПК, тому що інші користувачі WiFi можуть завантажувати канал.

 • Віруси.

  Шкідливе ПО використовує частину Вашого трафіку на відсилання своїх даних.

 • Антивірус.

  Антивіруси часто споживають багато ресурсів, в тому числі і по передачі даних. Тому допомогти може тимчасове їх відключення.

 • Відключаємо програми.

  Вимикайте на час гри всі програми, які мають доступ в Інтернет: Skype, ICQ, QIP, Miranda, торрент-клієнт, онлайн відео/музика, зупиніть всі закачування.

 • Розширюємо мережевий канал.

  Пуск \ Виконати \ Пишемо gpedit.msc \ Адміністративні шаблони \ Мережа \ Планувальник пакетів QoS - клацніть на ньому і побачите 20% - замінюємо їх на 0%.

 • Змінюємо пріоритет.

  Можна вказати системі, який процес (гра) вимагає більшої уваги, а отже їй буде відведено більше всіх ресурсів. Зазвичай він для всіх середній.
  Запустіть гру, потім потрібно запустити Диспетчер завдань, знайдіть процес з грою і поставте їй пріоритет "Високий" або "Вище середнього".

  І не забувайте перевіряти внутрішній стан вашого системного блоку на предмет великого числа пилу. Якщо у вас дійсно всередині корпусу «килим» з пилу, пропилесосьте його, ввімкніть його і перевірте, наскільки краще став працювати комп'ютер.

Причина може бути в неправильних налаштуваннях вашого роутера, а також у тому, що ви використовуєте завантажений канал, на якому працюють і інші пристрої WiFi у вашому домі.

 • Відкрийте вікно інтернет-браузера (Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox) в адресному рядку введіть IP-адресу роутера - 192.168.0.1 (на прикладі роутера TP-Link)

  • login - admin
  • Pass (пароль) - admin
 • Після того як відкрився інтерфейс, ліворуч перейдіть на вкладку Wireless - Wireless Settings.

 • Навпроти пункту Chanel якщо у вас було встановлено значення Auto, необхідно вибрати один з 13 каналів, який менш завантажений (на якому працює менша кількість WiFi у вашому будинку).

 • Після внесення змін необхідно зберегти настройки натиснувши на кнопку Save і перезавантажити роутер.

 • Зображення зміни каналу
 • Також, необхідно звернути увагу на вкладку Wireless Advanced, у пункті Transmit Power повинно стояти максимальне значення High.

 • Зображення зміни потужності
 • Якщо у вас низька швидкість з'єднання через Wi-Fi роутер, то зліва перейдіть на вкладку Wireless - Wireless Settings.

  Навпроти пункту Mode ми рекомендуємо встановлювати 11n only.

  Після внесення змін необхідно зберегти настройки натиснувши на кнопку Save і перезавантажити роутер.

 • Зображення зміни режиму
 • Найважливіший для мереж 802.11n пункт - WMM Enable. Відключення цієї, обов'язкової для стандарту 802.11n, функції, автоматично знижує швидкість роботи вашої мережі до 54 Мбіт/с.

 • Зображення обраного WMM Enable

  На швидкість підключення до Інтернету можуть впливати:

  • Швидкість Інтернету в обраному пакеті
  • Технічні можливості модему
  • Підключення через WI-FI роутер
  • Пропускна здатність «100-мегабітних» мережевих карт, що насправді не перевищує 80-90 Мбіт/с (в дешевих моделях 35-40 Мбіт/с)
  • Перевантаження конкретного ресурсу (велика кількість користувачів, що одночасно підключаються до певного ресурсу)
  • Одночасне завантаження декількох файлів
  • Оновлення програмного забезпечення.

  Для отримання максимальної швидкості необхідно враховувати усі технічні характеристики: швидкість у пакеті, характеристики модему та роутера, можливості мережевої карти.

  Зверніть увагу! Ми можемо гарантувати максимальну швидкість тільки на останній милі - ділянці телекомунікаційної мережі від обладнання абонента (зазвичай це модем, роутер, мережева карта і т.д.) до точки включення цього абонента на своїй технічній площадці (сервер провайдера, комутатор та ін.).

  Бажана пряма видимість між точкою доступу і бездротовими пристроями. Якщо між точкою доступу і клієнтом є стіна, краще розташовувати їх під прямим кутом один до одного.

  Схема розташування

  Найкраще, щоб між роутером і комп'ютером не було стін, або щоб їх було не більше однієї. При цьому варто враховувати, що товщина і матеріал стін також впливає на сигнал (залізобетон - більша перешкода ніж гіпсокартон або дерево). Перешкоди можуть створювати дзеркала, кімнатні рослини, і навіть акваріум.

  Для того, щоб добитися найбільш якісного покриття, маршрутизатор необхідно встановлювати якомога вище, що пов'язано з фізикою поширення радіохвиль. Якщо конструкція роутера має роз'єми для кріплення/розміщення на стіні - слід розмістити роутер на висоті не менше за 1,5 метра від підлоги.

  Роутер розташований якомога вище

  Оптимально - розмістити роутер у самому центрі приміщення для рівномірного охоплення всіх кімнат. Товщина і матеріал стін між роутером і ноутбуками зменшує рівень сигналу Wi-Fi і, як наслідок, падає швидкість і переривається з'єднання.

  роутер у самому центрі приміщення

  Краще місце - зовнішня стіна коридору біля вхідних дверей, або висока шафа, яка стоїть там же. Встановивши роутер біля вхідних дверей, ви позбавите себе необхідності протягання кабелю по всій квартирі. До того ж, як правило, коридор знаходиться практично посередині житлового приміщення, так що саме з коридору хвилі будуть оптимально поширюватися по всій квартирі.

  Приклад розташування

  Роутери можуть перегріватися і нестабільно працювати. Не рекомендується встановлювати їх на глухих закритих полицях, біля радіаторів опалення, або на інші електроприлади.

  Зображення перешкоди

  Якщо ви хочете використовувати Wi-Fi далеко від встановленого роутера, використовуйте "повторювач" (репітер) - мережеве обладнання для поліпшення сигналу на відстані.

  У ролі повторювача можна спробувати використовувати ваш старий роутер.

  На схемі вказано наочний приклад використання обладнання TP-Link TL-WR 841n у якості роутера, а TP-Link TL-WR 702n - у якості репітера.

  Зображення репітеру

  Якщо ви не пам’ятаєте пароль від безпровідної мережі, але є пристрій, який вже підключено до мережі, то ви можете дізнатись пароль.

  Розглянемо, як це зробити на прикладі роутера TP-Link.

  Для цього потрібно зайти в налаштування роутера. Данні для входу потрібно подивитись на наклейці роутера.

  Зображення по відновленню паролю через інтерфейс роутера

  Відкрийте браузер (наприклад Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Safari).В адресному рядку потрібно записати http://tplinklogin.net (або 192.168.0.1)

  Зображення по відновленню паролю через інтерфейс роутера

  У поля Ім’я користувача та Пароль введіть логін та пароль для входу на інтерфейс роутера. Якщо ви їх не змінювали – введіть данні з наклейки роутера

  1. Ім’я користувача: admin
  2. Пароль: admin
  Зображення по відновленню паролю через інтерфейс роутера

  Відкриється сторінка налаштувань. В лівій колонці виберіть Wireless (Беспроводной режим). Потім пункт Wireless Settings (Настройки беспроводного режима).

  У полі PSK Passphrase (Пароль PSK) відображається пароль від вашої мережі. Якщо ви зміните пароль – на всіх пристроях, що підключаються до роутера по безпровідній мережі, потрібно буде перепідключитись, використовуючи новий пароль.

  Зображення по відновленню паролю через інтерфейс роутера
  Як зробити підключення напряму без Wi-fi роутера ?

  Cхеми підключення:

  Підключення антеною:

  Підключення технологіями: GPON та EPON